2018 m. balandžio 18 d., trečiadienis

Mūro darbų pradžia – sienos pradeda kilti
Orai atšilo, pašalas išėjo ir vakar (2018-04-17) pradėjo mūrijimo darbus.
Keletas pasiruošimo darbų/etapų, kurių neaprašiau.

ARKO blokelius užsakinėjau iš Mimetos. Pradžioje galvojau imti pilną mašiną su priekaba 18m,  bet vairuotojas paskambinęs klausė ar tikrai jam pavyks ten išsisukti ir į pamato vidų iškrauti blokelius. Realiai dar nebuvo viskas išdžiuvę ir fiskaro strėlė tos mašinos siekė tik 8 metrus, kas reiškia, kad geriausiu atveju galėtų man iškrauti šalia pamato . Suderinau greitai, kad pakrautų dvi mažesnes mašinas, kurios galėtų privažiuoti prie pat pamato (Teko susimokėti papildomai už atvežimą).
Ilgai netrukus ir 2018 04 05 atvežė pirmą krovinį su dviem mašinoms. Arko blokeliai M24, M18, viena paletė silikatinių plytų ir klijai. (Pasinaudojau galiojančia akcija).Papildomai kitą dieną dar atvežiau Rocket cemento, kad būtų pradžiai pirmai eilei sumūryti ir hidroizoliacinę plėvelę pamatui.
Galvojau, ką daryti su vandeniu. Kaip ir vandens grežinys yra, bet pasiimti vandenį nėra taip paprasta. Iškelti vandenį reikia iš kažkur 40 metrų, tai jau reikia gilumino siurblio, Malysh tiek nepakelia. Susikonstruoti sprendimą siurblys, šlanga, el. kabelis, troselis – apie 200 Eur, plius kas kart traukti lauk yra reikalų, nes kol kas plyni laukai, kas nužiūrės ateis ir išsitrauks. Alternatyva pagalvojau gali būti kūbinė bačka. Pasiskaičiavau, kad reikės namo mūrui 2-3 kūbinių bačkų. 50 Eur už bačką, 30 Eur papildymas vandeniu.
2018 04 13 vandens talpa pristatyta, vietoje perpompuotas vanduo.O mūro darbai pajudėjo. Atvykau vakar į sklypą, vyrai pradėję mūryti kampus. Sako turi auksinių kapeikų į namo kampus? Sakau ko ko? Nežinau aš tų visų tradicijų. Gerai, kad turėjau euriukų keletą visiems keturiems kampams. Statybininkas įamžino mane, kad liktų atminčiai. Kolk as vaizdo daug nėra, po kelių dienų turėtų būti pokytis.

Dirbs tryse. Mūrininkai dirba per dvi brigadas, šalia stato iš karto du namus, mano ir kaimynų per porą sklypų. Tai jei vienam pritrūks jėgos, permesti resursus nesunku. Generatorius pastatytas viduryje tarp sklypų, ir elektrą turi abu namai. Nuoma irgi per pus.

Kas toliau?
 1. Sąramas nusprendžiau lieti vietoje. Mūrininkai pasirūpins, kad viskas būtų atlikta korektiškai. Kaina iš principo panaši.
 2. Nors ARKo blokeliams nereikia monolitinio žiedo, bet visgi jį liesiu. Blogiau nebus, o geriau manau tikrai taip.
 3. Klausinėjuos dėl perdengimo plokščių. Kol kas linkstu prie GkG3, nes kitur arba brangiau arba gamybos laikas yra nenormalus.
 4. Kolonas stoginei nusprendėm mūryti iš silikatinių plytų.
 5. Elektros įvedimas į sklypą – turėtų padaryti kažkur per porą savaičių, jei rangovai nepaves. Tik reikia susiskaičiuoti kokį įvadinį kabelį kloti, kiek kvadratų ir kiek gyslų. Dar apie tai neturėjau kada pagalvoti.
 6. Kvartale prasidėjo jau duju įvedimo darbai, tai manau per mėnesį/du dujų dėžutė sėkmingai stovės ant sklypo ribos.
 7. Jau tariuosi su stogininkais, kad preliminariai planuoti darbus birželio pradžioje, bet laikas parodys kaip viskas susidėlios.
 8. Šiandieną su mūrininkais pamatuosime atstumus, perdengimo plokščių išmatavimams plius ARKO blokelių antram užsakymui.
 9. Dar turiu atvirą klausimą dėl židinio kamino. Planuoju šią savaitę nulėkti iki Shiedel atstovų apsitarti kaip kas ir kur.


17 komentarų:

 1. Sveikas, panaši ir mano statybu stadija, kita savaite atvaziuoja silikatas :) Del kamino zidiniui, kazkaip linkstu i jawar nord, 5m kaina gaunasi apie 600 eur, kiek suprantu tinka a klasei, shiedel absolut kaina virs 1000 eur

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Super. O Jūs ir blogą rašote? Būtų smagu paskaityti. O dėl kamino, ryt nulėksiu iki Shiedelio pasikonsultuoti.

   Panaikinti
  2. Sveiki, kokį kaminą pasirinkote, ar turite kokių pastebėjimų dėl jawar nord kamino.

   Panaikinti
  3. Sveiki,

   aš sau pasirinkau Shiedel'į. Bet manau ir Jawar atitinks puikiai tą patį. Bet sunku pačiam komentuoti, neturit kuo palygint, Su Shiedelio kiek kūrenau židinį, problemų nebuvo. Tiek oro paėmimas iš lauko per kaminą veikia, viskas puikiai.

   Panaikinti
 2. Buvau pradejes, bet nusprendziau kad as nerasytojas :) pas mane labiau butu skaiciavimai, nebutu ka skaityti :) Seksiu geriau kitu blogus

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Skaičiavimai būtų labiau nei naudingi. Gal dar apsigalvotumėt visgi dėl blog'o? :)

   Panaikinti
  2. As ir manau verta pradet;) po x metu smagu bus paskaityt;) vaikams parodyti. O ir jei antra nama statysit bus puikus sufleris;)

   Panaikinti
 3. Kai fasadininkų klausiau kokiu balu vertina mūrininkų darbą, tai sakė 8/10.Tai viską sukniso kampinių langų sąramos. Nors ir taip labai normos ribose Kuo daugiau darbo vietoje, tuo daugiau yra kur suklysti.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Sėkmės! Mūsų bloge naujienų nedaug. Bet kadangi bus SIP namas, tai jau kai sienos šaus į viršų, bus tik spėk rašyti:) Na bet mes laiko nešvaistom - išsirinkom virtuvę, rekuperatorių, renkamės rozetes ir dailylentes:) Sėkmės!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Valio! Dabar praktiškai kasdien matysite pokycius ir ryskejanti namo silueta!
  Monolitini zieda arba bent kampu surisimus butinai pasidarykite, neklausykit tu, kas bandys perkalbeti. Busite visiskai tikri, kad neislys kokiu bedu su sienomis

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Zieda butinai darysiu;) jau sutarta;) sian nebuvo kada aplankyt statybu. Ryt apziuresiu ir manau jau bus pokyciu;)

   Panaikinti
  2. Stovi pas mane jau 4metai be 1a. žiedo, paguldytos gelžbetoninės perdangos, nelenda jokiu bėdų. Žiedą su ARKO užtenka 2a. padaryti ir niekas nesiskės. Na blogiau nebus bet kokiu atveju. Sėkmės statybose, laukia įdomūs meteliai, kartais jau pradedu pasiilgti to judesio :)

   Panaikinti
 6. Monolitinio ziedo nebutina daryti, pakanka surisima isbetonuoti aplink visa ploksciu perimetra.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Sveikinimai! Šiaip kažkuris tinklaraštininkas jau rašė apie monetas kampuose, bet kas čia per legenda tai dar niekas nepapasakojo..

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. žinokit, nesigilinau (dėl laiko stokos). Paklausiau mūrininkų, tai beliko įdėt:) Kada pasiskaitysiu, turėtų internetas būt pilnas apie tai ;]

   Panaikinti