2018 m. gegužės 5 d., šeštadienis

Mūro darbai tęsiasi (04.18 - 05.05)


Mūro darbai dar vyksta, ganėtinai sklandžiai viskas, tik neturėjau laiko prisėsti apsirašyti sau kaip namas auga. Bandau sureziumuoti čia, teksto nemažai, bet apie techninius sprendimus per daug neišsiplėsiu, nes bandau prisivyti šią dieną su rašymu, kad po to nepasimirštų man pačiam eiga kas kaip ir po ko:)

04.18

Toliau pamažu vyksta darbukai, galima įžvelgti jau tam tikrą kontūrą.


04.20

Atvažiavo antras Arko blokelių užsakymas. M18 – 7 paletės, M24 – 14 palečių. Kadangi pavasaris statybų booom‘as, Silikato gamykla paskelbusi akcija, tiek užsakymų, kad blokelių turi, bet kliejų nebespėja gaminti. Ryte paskambino, pasakė, kad veža blokelius, bet be klijų. Klijų savaitę nebus. Iš kart skambutis į Mokveža, klausiu ar turi dar Mitto C520 klijų, sako yra apie 80 vnt., bet nerezervuojam, kas atvažiuos tam ir parduosim. Skubom į Mokvežą, užtrukau 30min., tai dar likę buvo 40 maišų. Sumečiau 15 vnt., nes su lengvąja daugiau vežti nesinorėjo ;]
Blokelius iškrovė (reikalų ir buvo), nes reikėjo, kad sukeltų į vidų, tai reikėjo padaryti perkrovimą. Bet viskas ok. Mūrininkai kelioms dienoms vėl turi medžiagų😉
Savaitgaliais mūrininkai nedirba.


04.23

Susiderinau su Gkg-3 dėl perdengimo plokščių, su mūrininkais dar kartą išsimatavom, nes vos ne vos mūrininkai nenusipirko nemažo kiekio plokščių. Buvo padarę klaidą ilgio matavimuose, ir paskutinę minutę perklausiau ar tikrai užsakyti ir viskas ok, dėl šventos ramybės permatavo ir sako – vos nenusipirkom:) Tai viskas pagal projektą, nes galvojau, gal pamatai biški kreivi. Tai sumokėjau avansinį mokėjimą, gamybą 10 d.d. Preliminariai turėtų pagaminti 05.11 dienai. Dar tikslinsiuos poryt, kada tiksliai bus perdangos, nes turiu informuoti kranistą, kad pribūtų tada kada reikia. Toliau vyrai mūrina. Objekte nebuvau, tai tos dienos fotkių neturiu.

04.24

Mūras kyla ir toliau. Keletą dienų nepabuvus, iš ties efektas akivaizdus. Daugelis tą ir rašė ir taip matėsi, kad kelios dienos o pokyčiai dideli. Jau diskutuojame apie sąramų ir G/B liejimą. Nusprendėm nemažą dalį sąramų lieti kartu su G/B, ir greičiau ir tikrai dėl tokių jokių blogumų nėra.


04.27

Iki to laiko sėkmingai pabaigė dalį namo kur turėjo būti liejamos sąramos ir G/B žiedas. Savaitę orai buvo permainingi, tai lietus tai saulė ir nusprendėm laukti geresnio oro. Penktadienis buvo puiki diena. Iš vakaro susitariau su betonvežiu, kad atveš 6.2 m3 betono su siurbliu. Mūrininkai jau viską buvo pasiruošę, armatūrą karkasus taip pat.
Tuo pačiu pasiruošė užpilti tuo pat vežimu ir pertvarinius pamatėlius bei pagalvę židiniui, nes židinio vietą buvau perplanavęs ir reikėjo išlieti betono pamatą.
Deja pylime ir visame procese dalyvauti negalėjau, derinau viską nuotoliniu būdu. Buvo nesklandumu, sugedo betonvežio siurblys betono, tai operatyviai rado užkeitimą, nes vežė iš netoliese. Betono kaina susilygau po 58 eur/m3, nors bendrai visur prašo 60-65 Eur.


04.30

Kadangi blokeliai buvo pasibaigę, klijai irgi, tai laukiau kada atveš blokelius. Mūrininkai nedirbo. Pats susitikau su Silikato vyrukais sklype, iškrovėm blokelius ir klijus. Atvežė 6 paletes M18 ir 14 palečių M24 (Antram aukštui).
05.02

Susiderinau galiausiai ir užsakiau Židiniui kaminą. Shiedel Absoliut 180 + Venteliacija 8m, termo blokelis ir dengiamoji plokštė. Taip pat dujiniam katilui užsakiau tuo pačiu blokelius su venteliacija 5m. Pritaikė dar papildomą RESTA parodos nuolaidą, nors ten nedalyvavau.

05.03

Ryte pristatė ketvirtą Arko blokelių siuntą. M12 petvarinių – 8 paletes ir M24 – 11 palečių ir klijų vieną paletę. Kol bus perdangos galima pirmam aukšte pertvarines sienas sumūryti.
Kaip esu kažkur rašęs, kad reikalingas didelis kiekies gruntas sklypo pakėlimui. Skaičiavau apie 70-100 mašinų. Radau kontaktą, kas kasa ir norėtų atvežti žvyriuko kartu su žemėm, laidus gruntas. Nusiderėjau iki 15 Eur už mašiną. Susitikau sklype su načalniku, kad parodyčiau kaip ir ką vežti, ko neužpilti ir pan. Tai kol mes kalbėjome, jau dvi mašinos atriedėjo po 15m3
Iki vakaro suvežė viso 6ias mašinas.
05.04

Skambina kurjeris, sako kad jau nori pristatyti kaminą. Sakau vyrukai vežkit po pietų, nes mūrininkai informavo, kad kelias perkastas, veda dujas ir stato dėžutę.
Po pietų sutarėme, atvažiavau kartu su kurjeriu.Pas mane trys paletės.. Yra ką veikti.. Židinio blokeliai tikrais sunkūs, mūrininkams iškelti juos bus reikalų.
Skubėjom išsikrauti, nes penktadienis jau į darbo pabaigą niekas nemūrys, keletą blokelių panašu arba brokuoti arba taip turi būti. Nesu ekspertas, tai pirmadienį rašysiu į Monierą ir klausiu ar taip turi būt.
Na ir dujų dėžutė jau pastatyta. Nepagavau dujininkų tik kur visam kvartale dabar vedžioja, gal iš kart man galėtų iki katilinės prakasti ir būtų ramybė.O mūrininkai toliau baiginėja mūryti virš garažo, baiginėja stoginės kolonas, tik pirmo aukšto daliai dar pritrūtko M18 dviejų palečių, tai Silikato gamykla geriausiu atveju pirmadienį/antradienį galės atvežti, bet eilinį kart neturi klijų:)
Taip pat išliejo žieduką virš garažo.O čia šiaip. Brolis buvo prilėkęs, tai irgi kadrą padarė;] Sako neturi fotkių beveik statybose..;] Tai bent vieną kitą;]05.05

Darbai nevyksta, bet šiandieną susitikau su Račiokininku, aprodžiau kur ką reikės stumdyti kai suveš gruntą. Gruntą planuoja vežti toliau pirmadienį, nes sugedo eskavatorius ir detalę kažkokią pristatys tik jau pirmadienį. Tikiuosi, kad nepersigalvos ir suveš.

Kas toliau?

Užsakęs esu blokelių, M12, M18 ir M24. Tikiuosi pirmadienį atveš ir M18tukai bus sumūryti pilnumoje. Likusius kelsiu ant perdangos.

Elektros dėžutės vietą pagaliau nusimatavo, bet kada atves dar negalėjo įvardinti. Aš tuos ESO rangovus spaudžiu, bet panašu reikės eiti pyktis su jais. Ten jie įdomūs, prisiima tiek darbų, kad nespėja aprėpti ir viskas vėluoja.

Labai tikiuosi, kad kitą savaitę jau bus perdangos ir toliau antras aukštas judės į priekį. Perdangas kai sudės kraštus visgi užpils betonu, suriš su armatūra, nors kiti daro kitaip – tiesiog ima blokelius ir apmūrija kraštus ir tiek, o blogiausia, kai perdangos remiasi iki pat galo (aišku taip yr paprasčiausia).

Dėl laiko stokos, nepavyksta iš kart online surašyti viską:)

17 komentarų:

 1. Vienas maloniausiu etapu, - sienu auginimas. Galit jau ir pasivaikscioti po busimus kambarius. Pamenu, zmona buvo nusigandus, kad kambariai mazi, niekas netilps. Teko su rulete matuot ir piesti ant smelio baldu konturus, kad itikint, jog viskas ok. :D Dabar, kai grindis jau keliam, erdves suvokimas jau realesnis darosi.
  Del duju suvedziojimo sklype vien vamzdzius pakasti neuztenka. Ten dar dokumentacijos ivairios reikia, projektelio ir parasu visokiu. Is zmogaus, kuris mums tai sutvarke gavom pora papkuciu su suderintais rastais ir breziniais.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip. Vaizdelis kitoks. Galbūt ryt jau bus perdangos;] Ir dar savaitėlė gera ir mūras į pabaigą. Lauks nauji iššūkiai;]

   Panaikinti
  2. Pas mane salyginai ilgai su ziedu ir saramu liejimu uztruko, atrode kad muro darbai sustoje buvo ;)

   Panaikinti
 2. Su stogdengiais jau sutare? Nes pas jus stogas cia matau jau tik dienu klausimas :) Kokia danga ant stogo planuojate?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Buvau sutaręs, bet gavau info, kad pabėgo darbuotojai.;] Tai dabar sprendžiu klausimą. Arba pavyks dar susitarti, ar atidėti pusei mėnesio - tai nieko tokio;]
   Stogo danga bus skarda. Mano nuolydis tik 10 laipsnių. Bet kokią skardą dar neišsirinkęs.;]

   Panaikinti
  2. Pas mus irgi 10,tinka ir siferis. Skardos tokiam kampui berods rekomenduojamos pacios paprasciausios, lygios su tvirtumo briaunele. Tos kur graziau paformuotos jau didesniem kampam rekomenduojamos

   Panaikinti
 3. Kaip smagu, kad sienos kyla!

  M12 - vidaus sienoms, M24 - išorės, o M18 kam naudojate?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. M18 kogero bus vidaus nesanciosioms sienoms

   Panaikinti
  2. M12 vidinėm pertvarom. M18 - kur vienas aukštas (garažas/katilinė/tambūras/darbo kambarys), M24 - kur du aukštai;]

   Panaikinti
 4. Sveikinimai pradėjus įdomiausią statybų etapą :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Ar jau išsirinkote langus? Jei taip, gal galite pakomentuoti pasiriniimą?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dar vis ne;) kai busiu atsirinkes butinai pasidalinsuu

   Panaikinti
 6. Sveikas, Kur radai taip pigiai žvyrą? 15eur už mašiną??

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Cia ne visai zvyras. Zvyras smelis zemes misinys. Ieskau per visur. Skelbiu.lt ir pan. Tokia kaina gauti galima jei kasa kazkas netoli nes gruntas nekainuoja tai uz transporta nebent

   Panaikinti
 7. Supratau. Nes man gruodžio mėn reikėjo ~200 kubų kelinio žvėyro po plokštuminiu pamatu. Teko mokėti po ~9eur už kubą. Ieškota per tuos pačius skelbiu.lt ir pan.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nemazai. Aisku jei uzpilt pamata smeliu jau 12m3 eina nuo 60 iki 110 eur

   Panaikinti