2017 m. spalio 4 d., trečiadienis

Vandens Gręžinys (3 etapas)

Kaip jau rašiau, gręžinys jau išgręžtas, liko dabar išmompuoti vandenį iki švaraus, pamatuoti debetą, dinaminį/statinį lygius bei paimti mėginį analizei.

Ilgai netrukus, susiskambinau su įmone ir sutariau, kad šią procedūrą atliktų 28 dieną (po trijų dienų nuo gręžimo), nes norėsiu pats bent dalyje proceso sudalyvauti.

Atvykau prieš pietus, jau brigada vietoje, darbai pradėti. Technikos nedaug, viena mašinėlė ir du vyrukai. Iš toli atrodo smagūs fontanai.
Vandens sklype irgi nemažai, bet nepergyvenu, aplink dar nevyksta statybos, greit sakyčiau susigeria. Labai džiaugiuosi, kad nusprendžiau šiame etape gręžinį išgręžti, nes kai prasideda statybos ir privažiavimas sudėtingas ir išpompavimas gali būti komplikuotas.

Iš esmės išpompavimas trunka iki pusdienio – dienos, kol bėga jau švarus skaidrus vanduo. Suleidžia šlangą į gręžinio dugną ir paduoda slėgio, ir išstumpia vandenį į viršų.

Baigus pompuoti vandenį yra ištraukiama šlanga (irgi procesas įdomus, spėju padidina slėgį ir pati sau ramiai išsivynioja)


Po to reikia pamatuoti gręžinio debetą. Sumontuoja siurblį (neklausiau koks galingumas jo buvo) ir suleidžia į gręžinį.


Įleidus siurblį, matuojamas statinis lygis. Įleidžiamas „šuduks“, kuris pasiekęs vandens lygį supypsi.

Pas mane statinis lygis užfiksuotas 26.8 metrų. Kas tai yra? Kad suprasti, gręžinys išgręžtas 80 metrų. Filtras yra 71-75 gylyje. Tai vanduo natūraliu būdu pakilęs iki 26.8m , t.y. apie 50 metrų žemiau yra vandens. Dinaminis lygis – kada pradeda pompuoti vandenį, pvz. valandą, tas lygis natūralu, kad sumažėja, priklausomai kokio galingumo siurblys. O kaip matuojamas debetas? Paleidžiamas vanduo ir pilamas į 20ltr kibirą bei skaičiuojama per kiek sekundžių pribėga pilnas kibiras.
Pas mane 20ltr kibiras pribėgo per 9.6 sec. Tai debetas ~7-7.5 m3/h. Dinaminis lygis sumažėjo tik dviems metrais. Tai puikus rezultatas. Jei norėčiau, galiu montuoti ir labai galingą variklį, jį nuleisti gal į kokį 50m gylį, ir tikėtina tada pavyktų išgauti ~15m3/h vandens kiekį. Kai vienam žmogui pakanka apie 1.5-2 m3/h.

Dabar laukiu vandens cheminės analizės rezultatų, techninio garantinio gręžinio paso ir registracijos geologijos tarnyboje. Manau kitą savaitę bus.
Tai su gręžiniu visi darbai baigti, dabar tik užkalsiu kuolais ir kokia STOP juosta, kad technika netyčia nenuvažiuotų man:)  Visi kiti darbai, siurblio montavimas, vamzdynai, elektra ir kt., bus daromi jau kada bus įrenginėjamas namas.

Kas toliau? Jau turiu preliminarų konstruktyvinį pamatų projektą – reikės CFA. Pradėjau kalbėtis su galimais rangovais, kurie atliks darbus.


Beje  džiugi naujiena, kad rugsėjo 29 dieną gimė sūnus, tai nuo statybų biški pabėgau ir visas dėmesys šeimai . Šian tarpelis kada visi miega, sakau parašysiu įrašą, nes po to neprisiversiu:)

8 komentarai:

 1. :) Didžiausi sveikinimai,gimus sūnui :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveikinu ir aš ;) tai dabar beliko medį pasodint ir pastatyt AR namuka ;) :)

   Panaikinti
  2. Ačiū. Liko namuką pasodinti ir prižiūrėti dar kelis ąžuolus pasodinęs buvau iš gilės:) Auga gražiai kol kas;]

   Panaikinti
 2. Super! Man labai patiko tie trykstantys geizeriai :D

  AtsakytiPanaikinti
 3. Nebeparašėte, kaip vandenėlio kokybė?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Achhh:) Pamiršau turbūt. Negaliu pridėti čia rezultatų. Bet kaip komentavo, šiek tiek daugiau geležies negu norma, bet kietumas lyg ir ok. Rekomendavo pradžioje nedėti filtrų, o laukti pabandyti ir pan. Bet manau reikės susidėti dėl savęs tiek nugeležinimo tiek minkštinimo:)

   Panaikinti
 4. tai vandens kietumas , geriamam vandeniui nenormuojamas, o jei jau statysit minkstinima tai suminsktintas bus iki nulio , nera kad minsktina per puse, arba kiek yra arba nulis , gerti toki vandeny nera labai sveika nes minsktinimas vyksta NACL , magnio calcio jonai pakeiciami Natrio jonais , pas mane irgi grezinys gelezis 7 kartus virsija norma tai statysiu tik nugelezinimo filtrus, kurie veiks naudomadi oro deguoni kaip oksidatoriu,

  AtsakytiPanaikinti