2019 m. rugpjūčio 24 d., šeštadienis

Elektros vedžiojimas Pirma ir Antra dienos2018 rugpjūčio pabaigoje atlikus nulinės kanalizacijos darbus skubėjome pradėti elektros darbus. Darbus pradėjome, kol dar nebuvo langų/durų, tai buvo gana rizikinga, kad kas naktį neateitų ir neišnešiotų laidų. Rozetėms naudojamas 3x2.5, apšvietimui 3x1.5 kabeliai. Kiekio dabar nesuskaičiuosiu, bet laidų kiekis gavosi kilometrais.

Patys jokio projekto nepirkome, bandėme name ant sienos susižymėti norimus taškus, kur kokios rozetės, jungikliai, LAN lizdai, koksialiniai ir pan.

2018.08.24 susipirkau pirminį kiekį medžiagų iš Elektrobalto. Elektros vedžiojimą pradėjome 08.25 dieną.

Pradžioje galiu pasakyti, kad per draugus radome nerealų elektriką, kuris dirba savaitgaliais arba po darbų. Labai kruoštus, tvarkingas, greitai dirbantis ir tikrai neplėšikas. Elektrikas Giedrius prasė nekelti jo kontakto nes ir taip nespėja darbus atlikti;)

Pirminės prekėsSu elektriku nusprendėme, kad rozetes, LAN rozetes, koksialus vesime per grindis, kad trumpesnis būtų atstumas, o apšvietimą – lubomis.
Su Giedrium sutarėme, kad aš norėsiu darbuotis kartu, tai aš dariau juodus darbelius, o jis gręžė skyles, ar vadovavo bendrai eigai ir darė darbus kuriuos reikia atlikti greičiau. Kasiau tranšėjas namo viduje, reikalų buvo, nes gruntas susigulėjęs labai smarkiai, nemažai akmenų, tai prakaito išlieti teko nemenkai. Taip pat dirbant kartu prakišti laidus į vamzdelius dviese kur kas paprasčiau.
Pirmą dieną dirbome tik su pirmu aukštu.
Pirmos dienos  (08.25) keletas nuotraukų:Antrą dieną (08.26) toliau intensyviai darbavomės nuo pat ryto. Laidų daugėjo, į pagalbą dar trumpam pričiumo brolis, padėjo kasti tranšėjas. Į pabaigą vaizdelis skydinėje jau vis geresnis darėsi, o man su elektra per daug nieko bendro neturinčiam, mintyse, o tai kiek tų laidų laidelių.
Preliminarus planas buvo apie 200 taškų.

Antros dienos foto:


Dvi dienos praėjo labai efektyviai. Ši informacija – nuotraukos labiau man pačiam, kad prisiminti kas kur ir kaip. Dar kartą įsitikinau, kad filmuoti/fotografuoti šiame etape itin svarbu, nes tolimesniuose etapuose labai prisireikė ne vieną sykį įvairiuose kampuose tiek nuotraukų tiek video. Po to sau čia susikelsiu kiekvieno kambario atskirai įrašus, kad būtų paprasta surasti esant reikalui. (Biški paspaminsiu).

Kol kas Giedriui (Elektrikui) nieko nemokėjau, nes jis pasakė, dar ne viskas pabaigta, ką suplanavęs. Principe - man net samatos neskaičiavo, nes jis neima pinigų už tašką ar pan. Jis kiek dirba, kiek sugaišta laiko tiek ir paprašo. Vėliau apie finansus aprašysiu.9 komentarai:

 1. Sveiki,

  kodėl visi laidai vedžiojami smėlyje, kišami po pamatu? Kodėl tarkim negręžiama skylė apačioje blokelio, palei pamato viršų, ir vedama "kiaurai" į kitą kambarį?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip patogiau, nei grežioti skyles. Jei virš pamato vesčiau laidus, tada grindų šiltinimui, vandentiekiui, šildomoms grindims jau būtų maišę. O dabar atsikasei, prametei ir psio. Visi laidai vamzdeliuose.

   Panaikinti
 2. kam tau tas coaxcial? televizijai? come on ne tie laikai :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. palydova tarkim jei pasistatysi net labai tie laikai.

   Panaikinti
  2. Atsakysiu paprastai. Pasistatęs anteną ant stogo, signalas idealus. mes žiūrime pagrinde 4ius lt kanalus, visa kita YouTube. Plius ateityje manau bus ir HD kanalų daugiau nemokamų. Kabelį pramesti dabar gali, vėliau to nepadarysi, kaštai minimalūs (ta pačia trasa vedi). Plius jei kažkada norėsiu palydovą paleisti irgi nebus bėdų.

   Su tam tikrais tv yra hbbtv, kur tu gali žiūrėti for free nemokamus kanalus ir naudotis įrašymo/atsisukimo funkcija ;]

   Panaikinti
  3. Taip, greit pasirodys Hbbtv pilnu tempu :)

   Panaikinti
 3. Sveiki Audriau. Laukiam Jūsų blogo papildymo :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Niekaip nerandu tinkamai laiko aprašyti. Šiandieną įkelsiu tiesiog įrašą su visais kontaktais. Gal bus naudinga.

   Panaikinti
 4. ačiū labai už kontaktus, galvosim kaip geriau prasisukt su gera kaina, kad rekuperatorių pasidaryt ir šildymą normalų

  AtsakytiPanaikinti