2017 m. birželio 28 d., trečiadienis

Pirmieji architektūriniai sprendimai

Kadangi architektę jau atsirinkome, pasidalinsiu su keletu architektūrinių sprendimų. Pirmiausiai architektei nurodėme, kad mūsų poreikiai yra gana paprasti:

Garažas vienai mašinai, šalia garažo stoginė, pagalbinė nešildoma patalpa (kastuvai, šlangos, ir pan.).
Namui reikalavimai:
Dviejų aukštų, Galvojame apie vienšlaitinį, bet gali būti ir dvišlaitis stogas, priklauso kaip tai įtakoja galutinę kainą ir erdvių išnaudojimą;bendras plotas iki 200m2
Pirmas aukšas: Tambūras, WC su Dušo kabina, Darbo Kambarys, Katilinė, Skalbykla (Patekimas į katilinę ir skalbykla būtų iš namo vidaus). Virtuvė, Tamsus kambarys (turėtų būti šalia virtuvės) Svetainė su Valgomuoju. Didžiausią erdvę norime skirti svetainei, kuri būtų bendroje erdvėje su virtuve ir valgomuoju. 
Antras aukštas: Miegamasis, drabužinė (šalia miegamojo), du vaikų kambariai, WC atskirai, Vonia viena bendra. 

Architektė primetė pirmuosius variantus

Pirmasis variantas (įsivaizdavimui vienas sklypas kur namas, o antras šalia). Orientacija pagal brėžinius, viruje Šiaurė, apačioje Pietūs, Kairėje Vakarai, Dešinėje Rytai.








Antras variantas:



Tuomet pateikėme keletą pastabų:
Bendrai priimtinesnis pasirodė antras variantas. Tačiau norėtumėm virtuvės/Valgomojo/Svetainė erdvę formuoti į vakarinę, pietinę bei rytinę pusę (Kad virtuvė būtų prie įvažiavimo vakarinėje pusėje), o darbo kambarys gali būti ir šiaurinėje/rytinėje pusėje. Antram aukšte norėjome sukeisti vaikų kambarius, kad būtų orientacija į vakarus, o miegamas į rytus, bei WC nuo vonios atskirti.


Pagal mūsų pastabas pateikė ir trečią variantą:


Šitas variantas jau arčiau mūsų dūšios. Bet mums kilo klausimas dėl svetainės pločio, keturi metrai mums susirodė per mažai. Tačiau jei platinant gyvenamąją dalį, reikalinga ppaildoma atraminė siena, bei mes prašėme, kad mums modeliuotų iš standartinių medžiagų ilgio, pvz. perdengimo plokštės turi standartą, ir tai neišbrangina projektą (kiekvieną detalę kiek įmanoma norime dėliotis pagal standartinius išmatavimus).

Po gyvo susitikimo architektė pagalvojo ir pateikė dar tris variantus (plotai ypatingai garažo-pagalbinės patalpos neesmė. Esmė dabar išplanavimas)
Pirmas koreguotas variantas:

 Antras koreguotas variantas (stoginė čia tik ne dapiešta)

Trečias koreguotas variantas



Po šių korekcijų, pasilikome ties antru koreguotų variantu, tačiau keletas pastabų, kurias vėl išsiuntėme architektei:
1. Iš pirmo aukšto san mazgo iškelti skalbyklą į antro aukšto vonią, natūraliai ši erdvė gali mažėti ir didėti virtuvės zona;
2. Virtuvės tamsusis kambarys proporcingai gali mažėti su sanmazgu, bet svarbu, kad ten tilptų dujų katilas, lentynos ir dar planuojame šioje patalpoje atskirą šaldiklį.
3. Antram aukšte vonia didėja, nes atsiranda ir skalbykla, o gali mažėti vaikų kambarys.

Atviri klausimai:
1. Kaip geriau reikės projektuoti laiptus
2. Kurioje vietoje projektuoti židinį.

Lauksime dabar pakoreguotų brėžinių. Šį syk bus jau projektuojama su sienomis ir toliau vėl galėsiu pasidalinti, kokius planus paruošė ir kaip juda darbai.

Lygiagrečiai domiuosi dėl geologinio tyrimo, dėl vandens gręžinio bei nuotekų.













3 komentarai:

 1. Sveiki,
  patarčiau židinį projektuoti kampe prie laiptų. Antrame aukšte drabužinėje pasislėptų kaminas, ventiliacijos šachtos. Toks atvejis, jeigu šachtos nebus sienose.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveiki,

   Ačiū už patarimą. Šiandieną turėsime susitikimą su architekte, aptarsime šį klausimą taip pat.

   Panaikinti
 2. šaunūs jūs, sumanūs, mes tai tiek išmonės neturim, reikia va ieškoti visokios info, konsultuotis su meistrais.. bet ieškom ir randam irgi, dabar laukiam kol aikadaplius.lt pristatys praustuvą, dušą jau gavom. pamažu ir mūsų remonto darbai įgauna pagreitį

  AtsakytiPanaikinti