2019 m. sausio 23 d., trečiadienis

Garažo vartaiGaražo vartus pradėjau rinktis jau 2018 birželio 21. Pagal rekomendacijas norėjau arba Ryternos arba Hormann vartų. Išsiunčiau užklausas tiek Ryternos atstovams, tiek Hormann atstovams. Pagal projektą garažo vartų angos plotis buvo 3300 mm, kas jau nėra standartas. TIkriausiai vienintelė dviejų žmonių maža įmonėlė UAB RIkmonta pateikė pasiūlymą pagal mano matmenis, kas yra nestandartas 1000 Eur vartai + 250 Eur automatika ProMatic3 bei pasiūlė akcijinius Hormann standartinius vartus 300 pločio, kur kaina vartų jau 625 Eur + 225 Eur automatika ProLift 700.

Pradėjau galvoti, 30 cm plotis principe taupo apie 400 Eur.
Ši mintis visai pasirodė nieko. Toliau bendravimą pratęsiau tik su šios įmonės atstovais, nes kiti atstovai sakyčiau buvo pasyvūs ir net nebandė parduoti savo produkto. Rikmontos atstovai labai operatyviai atsakydavo į visus rūpimus klausimus. Atvyko į vietą (manęs net nebuvo objekte), išsimatavo ir tikrai rekomendavo 3000 × 2250 mm vartus. Tuo atveju angą reikėtų sumažinti iki 3060 mm (nes šonuose dar po 2-3 cm sterodūro). Rezgiau planą chuliganą, M18 Arko blokelių nebeturėjau, kaip tik nemažas kiekis atliko pas kaimyną, tai žmogus padovanojo man ten trūkstamą kiekį blokelių. Su Mūrininku irgi sutarėm, kad pasiaurins angą, suriš ir viskas bus čiki piki. Ilgai netruko ir anga sutvarkyta. Kadangi akcijiniai vartai, tai jie jau pagaminti ir yra paruošti sandėlyje. Kadangi užsakiau langus, tai vartus prašiau rezervuoti kokioms 6 savaitėms.

Tik dar svarsčiau ar užsakinėti su automatika vartus, ar ją vėliau susikomplektuoti. Pasirodo Hormann visoms pavaroms suteikia 5 metų garantiją, o darinėti rankiniu būdu kas kart, šiek tiek sudėtinga ir labiau dėvisi vartai, plius darbininkai gali nežiūrėti ir juos tiesiog padaužyti. Priėmiau sprendimą dėti su automatika (galiu dabar pasakyti kad neapsirikau, nes vartai valdomi ir pulteliu ir per appsą – per signalizaciją. Net nereikia būti objekte, jei nori įleisti kokius darbininkus). Plius ateityje vartai bus valgomi ir mygtuko/jungiklio pagalba iš garažo zonos.

Tuomet rinkausi tarp ProMatic3 ir ProLift700 pavarų. ProMatic mano vartų dydžiui yra pakankama, plius ši automatika galės laisvai bendrauti ir su kiemo vartų pavara. Prolift‘ui reikalinga būtų statyti imtuvą. Kol vyko kiti darbai ir laukiau vartų dar pavyko šiek tiek kainą pasikoreguoti, t.y. akcijinę kainą dar susimažinti. Tai rezultate gavosi 600 Eur vartai + 270 Eur Promatic pavara (Be montavimo/atvežimo), vietoj 920 Eur.

2018 08 31 informavau Rikmontą, kad langai atvažiuoja 09.04, tai vartus būtų gerai sumontuoti jau 09.05, kad visa dėžutė būtų uždaryta (teko prisiklausyti, kad langai sudėti, o vartų nėra, tai vagys sugeba išlupti langus ir išsivežti). Paskutinę minutę dar paprašiau į komplektą įdėti ir papildomą pultelį . Kas žino, pasimes ardar kažkas.

Tai reziumuojant pagal specifikacijas visas pas mane sumontavo LPU42 dvisienius 42mm vartus. Spalva: Tamsus ąžuolas - kaip ir Langai. Dauguma renkasi šiuos vartus, prie kurių esant poreikiui galima dėti ThermoFrame (papildomai sako, sutaupo iki 15 proc. Šilumos). Nors kai montavo vartus, pats įmonės savininkas minėjo, kad tai labiau teorija. Jei jau norima šiltų vartų, jau reikėtų rinktis LPU67THermo, bet kaina ženkliai didesnė.

Keletas nuotraukų:Tai rezultate vartai + pavara + montavimas + atvežimas + papildomas pultelis gavosi 1025 Eur.

Bendravimu, reagavimu, darbu esu jais labai patenkintas. Tikrai rekomenduoju UAB Rikmonta.

18 komentarų:

 1. Pas mane situacija panašiai atvirkštinė :)
  Vartus taip pat rinkausi iš Hormann standartinių dydžių, tik pas mane dėjosi platesni vartai negu niša. Niša 4,65 - vartai 5,00, aukštis nišos 2,05 - vartu 2,12 ar kažkas pan. :) tai vartai kiek pasislepia po siena. Bet man tai netrukdo. :)
  Tokie patys vartai tik su SupraMatic (dar geresnė pavara, rekomendavo dėl didelių vartų), su antru pulteliu, atvežimu, sumontavimu truputis virš 1,4k € išėjo :)
  O kaip jūs pasijungėt per apps'ą? kažkaip nebuvau girdėjęs šios funkcijos.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Va va:) Spėju ir Jūsų garažas ne toks mažas (pas mane 26m2). Pas mane pastatė signalizaciją (Secolink'as), pajungė vartus prie signalizacijos centralės. Ši signalizacija turi savo licencija, su kuria galima valdyti berods 4-5 įrenginius per appsą. Negaliu atsidžiaugti šiuo potogumu ypatingai statybos metu . Pultelio pats dar nė karto nesu panaudojęs pats ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Apie mano garažą naujausias mano įrašas bloge (Ir namas) :)
   Na viskas aišku, reiks ir man pasidomėti savo signalizacijos galimybėmis :)

   Panaikinti
  2. Puiku. Matau, kad jau skaičiau jį;) Tik nesusiejau IK Namo blogo ir Roberto:) Būtinai, palengvės gyvenimas smarkiai ;] Apskritai aš nežinau ar naudosiu signalizacijos pultelį, kai viskas mobiliame telefone;)

   Panaikinti
 3. Vartu taip paprastai nesudauzysi, jie sustoja patys mazdaug 1m aukstyje ir likusi atstuma reikia pritempti ranka.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tai taip. Bet kiek supratau statybiorai net nežiūrėtų kiek ir kaip temtų ten:) Bet patirtis parodė, kad automatika yra super dalykas. Kiek sutaupiau ant važinėjimų į objektą, nesuskaičiuojami kartai. O raktų durų atiduoti nenorėjau, plius vaikščiojimas vyksta į namą tik pro garažo vartus ;]

   Panaikinti
 4. Super, sutaupysiu laiko nagrinejimuisi ir apsisprendimui, dabar jau zinau, ko man reikia ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Visada man idomu buvo - kaip paskui darosi garazo apdaila, kai jau sumontuoti vartai ir vartu profiliai? Tos vietos lieka neapdirbtos? Ar ismontuoja? Ar kaip?

  AtsakytiPanaikinti
 6. Pries montuojant butina vidine puse nutinkuot. Nes po to pornografija jei nori prieiti.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Atsakymai
  1. ISO 9001 sertifikatas yra kokybės sertifikatas. Sertifikuojamos yra įmonės, kurios nori atitikti šį standartą. Tiek gamyboje tiek kitur.

   Panaikinti
 8. Ar kol kas neturite kokių nusiskundimų? Kokioje pusėje vartai? Mūsų vartai turi stovėti pietinėje pusėje, tai iš kart perspėja, kad vartų konstrukcijai nebus garantijos, nes vartai nuo saulės gali išlinkti.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kol kas ne. Viskas veikia. Naudojami vartai lb daznai. Visi statybininkAi per juos patenka i nama. Ka reik padaryt pravalyt dulkes ir sutept. Pas mus vakarineje puseje.

   Panaikinti
 9. Na teko ir mums paplušėti su vartais. Stengėmės kuo pigesnį variantą padaryti ir kuo geriau patys. Manau gavosi visai neblogai. O radom tai tikrai labai nebrangiai, dar ieškojom kokios kainos visur, tai patys nepatikėjom https://www.shtorm.lt/kategorija/kiemo-vartu-automatika/nustumiamu-vartu-automatika/

  AtsakytiPanaikinti
 10. Mes nesirinkome praščiausio varianto, bet tarėmės su profesionalais, klausėm ką patartų, vienų, kitų pliusus ir privalumus. Čiupinėjom gyvai, konsultavomės el. paštu, bet finiše turim nuostabius vartus. Džiaugiamės, kad neatmestinai rinkomės https://www.idomus.lt/lt/produktu-grupe/vartu-automatika/varstomiems-kiemo-vartams

  AtsakytiPanaikinti
 11. Ar esat kas susimontavę tamsios spalvos vartus pietinėje pusėje?vartai 3m pločio,viskas ruda aplink tai nesinori baltų vartų..Ar tikrai išsikraipo?

  AtsakytiPanaikinti