2018 m. birželio 11 d., pirmadienis

Mūro darbai 05.09 - 05.26 + Elektros įvedimas iki laikinos dėžutės


Na per tuos darbus ir kitus reikalus nėra kada prisėsti prie blogo rašymo. Kol prisimenu darbų eigą, bandau susirašyti, kad po to galėčiau prisiminti.

05.09

Penktas užsakymas blokelių – M12 – 8 paletės, M18 – 2 paletės, M24 – 10 palečių. Buvo noras, kad pristatytų 05.07, bet vėl booomas blokelių užsakymų ir Silikato gamykla neturi kas veš ir vėl klijų neturi. Gavosi taip, kad suderėjom, kad atveš pilną mašiną 05.09. Tik tą dieną mūrininkai nedirbo, tvarkėsi savo legalumo dokumentus (prasitęsti patenta), reikėjo man vėl pagelbėti vairuotojui iškrauti blokelius. Kaip sakant ne pirmas kartais, jau sistemą žinau ir tas pats vairuotojas, tai mes greitai blokelius iškrovėme, ten kur Jiems priklauso. Ir tiek Kitą dieną turėjo atvykti perdengimo plokštės ir tuo pačiu sukrauti blokelius ant perdangos.


O čia sau pasidariau keletą nuotraukų prisiminimui:
Garažas ir katilinė


Stoginė


Tambūras/KoridoriusDarbo kambarysSvetainė/virtuvėVirtuvė ir jos tamsus kambarysPirmo aukšto WC05.10

Šią dieną buvo sutarta, kad atvažiuos perdengimo plokštės, viskas kaip ir paruošta. Su kranistu suderinta, kad bus apie 7-8, kad galėtų pasiruošti, o perdangos turėtų atvykti apie 8:30.
Pats dirbau, į objektą atvykti negalėjau. Bet nuo ryto prasidėjo. Po 8 val. ryte skambina mūrininkai, sako krano dar nėra. Mini stresiukas. Skambinu krano vadybininkui su kuriuo tariausi, tai sakau kur kranas, sako pakeliui. Sakau pasidomėkit, kad dar nieko nėra. Po 10 min. skambina dar kartą mūrininkai, sako perdangos jau atvažiavo, bet krano nėra. Skambinu vėl kranų vadybininkui, gaunu ats, kad ne į tą miesto pusę nuvyko. Nežinau kaip ten taip gavosi, bet sako tuoj organizuoju kitą. Dar po 20min skambina jau perdangų vairuotojai, sako mes laukiam, bet nori įspėti, kad įsijungia skaitiklis už prastovą. Nu ir taip su vienais su kitais. Perdangistai pralaukė gerą valandą skambina mūrininkas, sako man rodos mūsų kranas pravažiavo pro šalį (nes matosi pagrindinė gatvė nuo kalno). Vėl skambinu kranistų vadybai, sakau lai sukasi pravažiavo. Pasirodo, jo ten mūsų kranas. Aišku atsiuntė jau belekokio dydžio (gaila neturiu foto), kas darbavosi visi sulėkė apžiūrėti krano:)
Džiaugiuosi, kad toliau darbai vyko sklandžiai. Sukrovė perdangas kaip reikia ir kranistas dar sukrovė blokelius tiek kiek reikėjo. Už prastovą priskaičiavo man 60 Eur baudos. Vakare jau po darbų atvykau apsižiūrėti. Keletas nuotraukų:


05.11

Atvykau per pietus į objektą. Mūrininkai toliau dirbo pagal planą. Pavyko užsikarti ant perdangų. Vaizdelis patiko.  Viskas kitaip. Keletas nuotraukų.Su mūrininkais buvome sutarę, kad kai sudėjo perdangos plokštes, kraštus, kad betonuoti. Nes galima buvo pamūryti su blokeliais, bet pagal konstruktyvą rekomenduojama užpilti betonu. Geresnis surišimas. Perdangų tarpus irgi užpylė betonu.

05.18

Toliau darbai vyksta. Kiekvieną dieną nėra galimybės nuvykti į objektą. Kyla ir antras aukštas.05.22

Paskutinis blokelių vežimas. M12 – 7 paletės, M18 – 1 paletė, M24 – 4 paletės. FIskaras iš kart galėjo sukelti į antrą aukštą blokelius ir dar dalį M24 sukėle, pabaigti mūro darbus.

05.23

Iki atostogų liko nepilnai savaitė. Laužiau rangovą, kad pastatytų dėžę elektros. Pagal projektą elektros dėžė kitoje gatvės pusėje, ir iki garažo laikinai dėžutei atstumas 55metrai. 23 d. ryte paskambino rangovas, kad stato jau elektros dėžę ir tuo pačiu gali prakasti man iki namo kabelį. Per porą h suorganizavau kabelį 5 gyslų 10 kvadratų (5x10) varinį, gofrą ir laikiną dėžutę. Kabelį vedžiau per vidurį kelio įvažiavimą į garažą, kad kai statysiu vartus, kad nemaišytų.
Operatyviai prakasė ir pakabino laikiną dėžutę.


06.02

Mūrininkai darbus pabaigė 05.25, bet man vyko persikraustymas ir atostogos, tai sutarėme su vyrais, kad po atostogų susitiksim ir atsiskaitysiu. Darbai pabaigti, žiedas užlietas, kaminai du išmūryti. Vainikas kabo.
Ką sutarėme, kad 2 aukšte pertvarinius blokelius mūrys, kada stogą uždengs, kad nemaišytų.


Susirašiau viską skubom. Jei rašant kiekvieną vakarą, būtų kur kas išsamiau, bet bent jau chronologiją pavyks prisiminti. Visame šiame veiksme buvo visko. Galvojau, kad iš karto montuoti stogo konstrukciją pagamintą gamykloje, bet nepaėjo, nes būtų pakitęs namo aukštingumas.

Lygiagrečiai ką pavyko padaryti ir kokie einamieji darbai:
 1. Užsakytas dujų projektas.
 2. VEI pažyma gauta, atlikti varžų matavimai. Laukiu info iš ESO, kad viską gavo ir galės statyti skaitiklį.
 3. Stogui mediena prakonkursuota, šią savaitę planuoju užsakyti tiek OSB sijas tiek paprastą medieną. Gamybos laikotarpis OSB sijų apie 2.5 sav.
 4. Konkursuojuosi stogo dangą. Bus skarda dėl mažo nuolydžio. Renkuosi Ruuki Classic‘ą, Authentic‘ą.
 5. Laukiu stogininko, pagal planą turėtų pasirodyti liepos pradžioje.
 6. Susitikome su langistais. Kol nesudėjo langų, nenoriu komunikuoti kas jie ir kaip. Laukiu galutinio komercinio pasiūlymo. Langų gamyba bei lauko durys ~6 savaitės. Renkuosi Veka 82 profilį.
 7. Konkursuojuosi garažo vartus. Dar iki galo nesu apsisprendęs ką pasirinksiu.
 8. Susitikau su laiptininku, liepos pradžioje žinosiu kada tiksliai atvyks išlieti laiptų. Suderinome projektą.
 9. Užsakęs rekuperatoriaus projektą. Per šią savaitę planuoja paruošti pirminį pasiūlymą, tada susitiksime ir detaliau aptarsime.
 10. Ieškau dar vis fasadininkų, jų panašu gali reikėti rugpjūčio mėnesiui.
 11. Vis po biški veža gruntą sklypo sukėlimui, bet nėra taip, kad vežtų kasdieną, nes kaip aiškina iškasa netinkamą ir laukia geresnio. Šis veiksmas neskubus, bet būtų gerai susivežti ir per žiemą dar viskas susigulės.
 12. Reikės užsakyti dar smėlio į pamatus, nes jo tikrai truks.
 13. Susiorganizavome pirmą kvartalo susitikimą. Susirinko apie 20 žmonių. Labai smagi bendruomenė, vieni statybas pradėjo, kiti dar laukia leidimų, treti niekur neskuba. Bet bendrai jau dėliojamės bendrus klausimus ir kaip juos spręsime.


Viskas juda pamažu, ne taip kaip norėtųsi, bet vasara toks laikas, kai statybų boom’as ir viskas kažkiek persislenka ir vėluoja.

15 komentarų:

 1. Grąžūs mūrai. Smagu, kad darbai sklandžiai vyksta, šauniai viską planuojate. Norėjau paklausti, koks bus stogo nuolydis?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aišku, kaip ir pas mus.
   Planuojate stogui dėti OSB pagrindą ar pasirinktam skardos profiliui tai nebūtina?

   Panaikinti
  2. OSB nereikia. Paruoštas turi būti stogo konstruktyvas, grėbestavimas ir tada jau danga eina lakštais be sujungimų.

   Panaikinti
 2. Sveiki, įdomiai atrodo ta ore kabanti perdanga. Ar ji tvirtinosi į lygiagrečiai gulinčias perdangas? Papasakokit daugiau :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Panasu, kad laisvo galo laikymui panaudota plieninė detalė lenkta kampu

   Panaikinti
  2. Matosi kampas vaizde is apacios ir ausys vaizde is virsaus

   Panaikinti
  3. Sumontuotos pilnos perdangos, tada buvo montuojama Petra sija, ir tada sumontuotos likusios perdangos:) Neįgrius:)

   Panaikinti
 3. Labai gražiai iškilęs mūras, nuostabu! :) Džiugu, kad viskas Jums sėkmingai einasi.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Kodėl blokelių vertikalios siūlės perteptos? Tai viena iš ARKO mūrijimo pagrindinių taisyklių - "Mūryti tik horizontalias siūles. Vertikalių siūlių mūryti nereikia, nes blokeliai susineria įlaida su iškyša, blokas ant mūro dedamas „iš viršaus". "

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip daroma, kad uztikrinti sienu sandaruma.

   Panaikinti
  2. Visiškai teisingai. prašiau mūrininkų kad užteptė vertikales siūles. O Klijus tepę tik horizontaliai.

   Panaikinti